Testy koronawirus - czemu są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają istotne stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo ale na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, jacy zajmują odpowiednie objawy, tylko mogące być efektem np. choroby czy nowej choroby, nie będącej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Już do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące kiedy również też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne znaczenie jest pracowanie jak największej wartości testów, zarówno tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dołączona istnieje dodatkowo informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów ukazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na targu to indywidualne i najpraktyczniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które miały dostęp z chorymi lub nosicielami na ważne znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na pełnym świecie, w obecnym jeszcze w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu już dostępne, aby móc nauczyć postępowanie liczące na końcu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments