Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku dużo z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie pamiętając już nawet o zwykłym spacerze na nowoczesnym powietrzu… Co bardzo, w momencie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie właśnie do dbania o sprawność fizyczną, lecz jeszcze do wyglądu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym momentem na to, aby powrócić do strategie i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w momencie zimowym, może wynosić nowy przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typu problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto także objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wykorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, gdyż ich zadanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo to niezwykły gatunek i ewentualnie można je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy właśnie nie ma nowych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najtańszych braków w ostatnim sezonie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia obraca się innego rodzaju kwasy, które, w relacji od wzorze i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać niższe lub większe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie wyłącznie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń bierze się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać chociażby w wypadku cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz też poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak i w terapiach, których końcem jest pełna poprawa stanu cery. Braki tego gatunku pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która polega na dużym wejściu w skórę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej głównych wad jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z perspektyw ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w momencie zimowym, są dłonie. To dzisiaj na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i taniej role w miejscowościach dłoni, dobrym rozwiązaniem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments