Nysa i jej atrakcje

Nysa i jej atrakcje

Lokalnie Małopolskie Miasta Pojedź Tam Zabytki zwiedzanie

Nazywana często „Śląskim Rzymem”, jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników budowli sakralnych oraz przez tych turystów, którzy w czasie wycieczki po Śląsku Opolskim chcą lepiej poznać dzieje tej części kraju. Nysa jest bez wątpienia miastem zasługującym na zainteresowanie, a czas spędzony na jej terenie z pewnością nie będzie czasem zmarnowanym.

Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jakie zabytki i atrakcje tego miasta zasługują na szczególne wyróżnienie? W mieście, które przez wiele lat stanowiło własność biskupów wrocławskich, prym wiodą zabytki sakralne. W ich gronie wyróżnia się gotycki kościół św. Jakuba i św. Agnieszki. Jest on symbolem miasta i jego najważniejszą atrakcją turystyczną. Ważnymi punktami w programie wycieczki po tym mieście są również fortyfikacje.

Z pewnością warto tu zwrócić uwagę na bramy miejskie oraz na pozostałości murów, które w czasach średniowiecza miały strzec dostępu do miasta. Nysa to również pruska twierdza, o czym do dziś przypomina nam wiele ciekawych budowli. Wycieczki ich śladem są zatem kolejną propozycją zwiedzania tego miasta, która wśród turystów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W rejonie Nysy nie brak też ciekawych miejsc dla tych, którzy chcą się zrelaksować w pięknym otoczeniu.

Dla takich osób doskonałym miejscem pobytu może się okazać Jezioro Nyskie – sztuczny zbiornik utworzony na Nysie Kłodzkiej, stanowiący dziś jedno z najważniejszych na terenie Śląska miejsc dla miłośników sportów wodnych oraz plażowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments