Kraków dla ciekawych: co warto zobaczyć?

Kraków dla ciekawych: co warto zobaczyć?

Góry Lokalnie Małopolskie Miasta Pojedź Tam Polska Zabytki zwiedzanie

To piękne miasto to wspaniałe zabytki i atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. To, że Kraków jest tak chętnie odwiedzany przez wycieczki z całego świata, nikogo dziwić nie powinno.

Małopolska stolica to świetne zagospodarowanie, dzięki czemu każdy może tu bez przeszkód znaleźć dla siebie noclegi. To liczne trasy turystyczne, wspaniałe muzea i atrakcje turystyczne, które mogą oczarować każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Dla wielu turystów turystycznym hitem Krakowa jest Rynek Główny i Sukiennice, dla innych głównym punktem w programie wycieczki po tym mieście staje się Wawel z zamkiem królewskim oraz katedrą. Planty, krakowskie pomniki i kamienice – oto kolejne atrakcje, którym warto poświecić nieco więcej uwagi.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? Z pewnością warto wybrać się na teren Kazimierza – żydowskiej dzielnicy, która do dziś zachwyca wyjątkową atmosferą oraz synagogami, w gronie których nie brak ciekawych perełek dawnej architektury. Miłośników nieco nowszych atrakcji może oczarować z kolei Nowa Huta – przemysłowa dzielnica, której również braku piękna i oryginalności nie można odmówić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments