Kołobrzeg: co warto zobaczyć?

Kołobrzeg: co warto zobaczyć?

Kościoły Lokalnie Morze Pojedź Tam Polska Zabytki Zachodniopomorskie zwiedzanie

Kołobrzeg jest rewelacyjnym miejscem dla tych, którym marzą się beztroskie wczasy nad morzem, jak i dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić wśród pięknych zabytków. W tym niezwykłym mieście każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście?

Kołobrzeg: co warto zobaczyć?

Ważnym zabytkiem, którego w trakcie wycieczki po Kołobrzegu nie można pominąć, jest gotycki kościół NMP, mogący się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. W trakcie zwiedzania miasta warto też zwrócić uwagę na pozostałości średniowiecznych murów miejskich oraz takie perełki dawnej architektury, jakimi są późnogotyckie baszty z XV wieku. Zachwyt wzbudza i Baszta Prochowa, i Baszta Więzienna, a spacer w ich otoczeniu każdemu z nas może sprawić wiele radości. Atrakcją, której turyści odwiedzający Kołobrzeg bardzo chętnie poświęcają swój czas, jest też latarnia morska, którą w 1945 roku dobudowano do XVIII-wiecznej podstawy, stanowiącej cenną pamiątkę po forcie Munde.

Dziś latarnia ta jest jedną z turystycznych wizytówek miasta oraz obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po jego terenie. Zwiedzanie Kołobrzegu nie może się też obejść bez wizyty w tak ważnej placówce, jaką jest Muzeum Oręża Polskiego.

Mieści się ono w murach pięknej kamienicy z XV wieku, a jego ekspozycja może oczarować każdego. Można tu zobaczyć wyjątkową kolekcję dawnego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, z jakich korzystali polscy wojownicy w długich dziejach Polski. Najstarsze zabytki pochodzą z X wieku, te najnowsze przypominają nam o trudnych latach II wojny światowej. Cała ekspozycja robi ogromne wrażenie, a czas spędzony w murach tego muzeum dla nikogo nie będzie czasem straconym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments