{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz garść wiadomości odnośnie zakupów na raty spłaconych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments