Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Człopa

Prasóweczki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie kupiłeś nowy smartfon i ważne, o czym pomyślałeś, to ubezpieczenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, które są pomiędzy nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym przedstawiają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Pełczyce

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czyli toż najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i ciekawych kształtach. Suche i długie sylwetki obudowy oraz przede wszystkim bardzo zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i doskonale się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie istnieje w mieszkanie przykryć go w sumy, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka lub dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na pełnej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Pełczyce

Czym wtedy różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, lecz oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D spełni proste zamierzenie w przypadku telefonów z płaskim ekranem, jednak nie będzie odpowiednią ochroną dla przykładów z grubymi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to prości następca powłok 2D, który dobrze osiągnie swoją pracę w przypadku ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na granicach. O w niniejszym czasie wspomnieć, że wymienione wyżej artykuły mogą u niektórych producentów być pod zagadkowymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te też, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Pełczyce

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najśmielszym i najtańszym rozwiązaniem danym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, istnieje to ryzyko, że zaraz otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu łącznie spośród jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a poprzez to niewiele podatne na wykorzystanie. Warstwa kleju jest dana właśnie na barwionej ramce, co w przypadku produktów gorszej sytuacje może kazać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, a w artykułach znanych wartości nie powinno zatem zawierać znaczenia. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak wysoce krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Pełczyce

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje owo materiał najdroższy spośród wszystkich trzech także o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Poświęcone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej specjalnej formie idealnie stosuje się do okrągłych boków wyświetlacza, chroniąc go z jakiejś strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy zawsze pamiętać, że ich dawanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, ponieważ będą one występować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Pełczyce

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o