Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze względu na swoje piękne ubarwienie, dość często chciane są do hodowli w codziennych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które wybieramy na indywidualnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania właściwej pozycji i zdrowia.

Niezwykle ważnym jest, by umożliwić im jak najnormalniejsze warunki do wzroście – dzięki temu będziemy potrafili napawać się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i skaczą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników jest szersza, akwarium powinno pamiętać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do unie ryb labiryntowych, i to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dokładnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma to oraz kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w stałej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o postawić na chwila roślin, które będą przekazywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Zapewni nam to ciekawe warunki do analizie tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej wyjątkowej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments