Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Ustka

Prasóweczki

Co toż jest adblue na stacjach? AdBlue stanowi wówczas sporej klasy roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z systemem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Tworzy więc na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Realizowany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Kościerzyna

Z pośród wszystkich płynów stosowanych do transportu jest nietoksyczny, słoneczny i niezawodny w użyciu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W czasu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w obecny system.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w jaki twórz można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i skorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze więcej. W poszczególnych krajach np. w Holandii można również skorzystać z automatów uważających się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, by nie rozlać. Płyn tenże zawiera duże właściwości korozyjne. Adblue Kościerzyna

Gdzie szuka się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym oczywistszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Znajduje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach sposób tenże nie był inicjowany na czasie projektowania, przez co niebieski korek może wybierać się w przeciwnych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że więc w znakomity sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do zdobycia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Kościerzyna

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest daleko łatwa. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i włączamy zapłon. Po paru sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba dbać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą drogą jest zakup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić też na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest dobrze taki tenże skład dlatego nie warto przepłacać.
Adblue Kościerzyna

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są gorsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki zgodne z umową EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w znakomity sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy okres zachowuje pełną sprawność, co tłumaczy się zarówno na znaczniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue wchodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w końcach Unii Europejskiej.
Adblue Kościerzyna

Artykuł został wymyślony we zgodności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments